przewozy osób busem do 8 osób | tel. 604 508 948

red-bus.pl

Scroll
Przewozy turystyczne osób
busem Renault Trafic Spaceclass 2023r.
tel. 604 508 948
zawieziemy do 8 osób gdzie tylko zechcesz
Zapraszamy na wyjatkowe wycieczki

Wycieczki w komfortowych warunkach

Oferujemy  przewozy do 8 osób + kierowca busem Renault Trafic Spaceclass z 2023 r. Samochód wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa,  klimatyzację, drzwi przesuwne z obu stron, 6 foteli z mocowanie isofix oraz przyciemniane szyby. W komfortowych warunkach dowieziemy maksymalnie 8 osób gdzie tylko zechcecie!

Zobacz z nami bogactwo regionu.
Jeździmy m.in. do: Kłodzka, Twierdzy Kłodzkiej, Minieuroland w Kłodzku, w Góry Stołowe: Szczeliniec Wielki, Błędne Skały; Zamek Szczytnik, Zieleniec, wieża na Orlicy, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Lądek-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Dolní Morava: ścieżka w obłokach i most Sky Bridge 721.

tel. 604 508 948

Oferujemy wynajem busa z kierowcą, a stawki za wynajem są umowne i ustalane z każdym klientem indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu.

okazjonalne przewozy turystyczne

Poznaj z nami region

Kłodzko

Kłodzko to miasto w górskim otoczeniu Ziemi Kłodzkiej, z ładnym Starym Miastem i górującą nad miastem Twierdzą Kłodzko. W mieście widać mieszankę polskich, czeskich i niemieckich wpływów, które manifestują się w układzie miasta, jego architektury i oczywiście historii. Obowiązkową do zobaczenia atrakcją Kłodzka jest niezaprzeczalnie Twierdza Kłodzko. W skład jej kompleksu wchodzą: Twierdza Główna, fort pomocniczy Owcza Góra oraz fragmenty murów miejskich. Twierdza Główna znajduje się w samym centrum miasta, na szczycie Góry Fortecznej.

Kłodzki Rynek stanowi integralną część zabytkowej starówki miasta, która kryje wiele zakątków wartych odwiedzenia. Gdy już znajdziecie się na Rynku waszą  uwagę na pewno przykują otaczające go zabytkowe kamieniczki, będące w przeszłości domami rzemieślników i kupców. Tuż obok znajduje się porównywany do słynnego Mostu Karola w Pradze gotycki most na Młynówce łączy ze sobą Wyspę Piasek oraz staromiejską część Kłodzka na Fortecznej Górze. W przeszłości był częścią jednej z głównych dróg miasta, a obecnie wyłączono go z ruchu kołowego. Dzięki temu możesz spokojnie przespacerować się mostem i dokładnie obejrzeć znajdujące się na nim kamienne rzeźby.

Odwiedzając Kłodzko warto przyjrzeć się nie tylko starówce, ale również temu, co znajduje się poniżej. Podziemna trasa Turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego ciągnie się od ul. Zawiszy Czarnego aż do ul. Czeskiej u samego podnóża twierdzy. Przebieg trasy wytyczono w 1966 r., gdy mijała tysięczna rocznica chrztu Polski, a dla zwiedzających otwarto go w 1976 r.

Góry Stołowe

Najbardziej tajemnicze i najbardziej oryginalne góry w Polsce. Są jednymi z nielicznych w Europie gór płytowych. Ich obecne formy są wynikiem tektonicznych ruchów pionowych oraz działalności erozji. Aby chronić szalenie piękną przyrodę utworzono tutaj Park Narodowy Gór Stołowych. Najwyższym ich szczytem jest Szczeliniec Wielki. Prowadzi tutaj genialny szlak. Do atrakcji Gór Stołowych należy zaliczyć również Błędne Skały, Fort Karola, Skalne Grzyby oraz Narożnik i Skalną Czaszkę.

Kurorty

Kudowa-Zdrój to malowniczo położone miasto, znajdujące się w pobliżu Parku Narodowego Gór Stołowych oraz granicy Polsko-Czeskiej. Po za pijalnią wody mineralnej i parkiem zdrojowym znajdziecie tutaj Kaplicę Czaszek oraz Szlak Ginących Zawodów.

Duszniki-Zdrój to uzdrowisko, przyciągające turystów przez cały rok, ze względu na lecznicze właściwości tutejszych wód mineralnych. W tutejszym parku zdrojowym znajdziecie Teatr Zdrojowy w którym grał sam Fryderyk Chopin. W mieście znajduje się również Muzeum Papiernictwa, gdzie do dzisiaj wytwarzany jest papier metodami rękodzielniczymi z XIX w. Można tutaj poznać nie tylko historię papiernictwa, ale również samodzielnie wykonać kartkę papieru.

Polanica-Zdrój nazywana jest perłą polskich uzdrowisk. Na jej niepowtarzalny urok składa się wyjątkowy krajobraz, historyczna architektura, specyficzny klimat oraz walory lecznicze.

Lądek-Zdrój to najstarsze polskie uzdrowisko. Dowody świadczą że urządzenia kąpielowe istniały tu już w 1241r. Niestety zniszczone zostały przez wojska tatarskie wracające z pola bitwy pod Legnicą. Część zdrojowa oddalona nieco od części miejskiej, otoczona jest pięknym parkiem w którym na pierwszy plan wysuwa nam się reprezentacyjne sanatorium „Wojciech” z neobarokowymi zdobieniami, wybudowane bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody mineralnej. W jego wnętrzu znajduje się Pijalnia Wód oraz okrągły basen z wodą ze wspomnianego wcześniej źródła termalnego.

Czeskie pogranicze

Nachod jest czeską miejscowością bezpośrednio graniczącą z Polską nad którą góruje zamek. Zamek Nachod wzniesiono w 1254 roku, a jego głównym zadaniem miała być ochrona przebiegającego w pobliżu szlaku kupieckiego wiodącego z Czech do pobliskiego Kłodzka. Obecnie całość zamku jest kompleksowo odrestaurowana i udostępniona zwiedzającym. Będąc na miejscu podziwiać możemy zabytkowe ekspozycje orderów, broni i obrazów oraz bogato zdobione wnętrza i podziemne lochy. Udostępniony jest także taras widokowy z panoramą na całe miasto. Największą furorę wśród najmłodszych i nie tylko robi fosa oraz wybieg z dwoma niedźwiedziami brunatnymi.

Adrspach Skalne Miasto stanowi najchętniej odwiedzaną atrakcję w Czechach, jaką stworzyła sama matka natura. Potężne bloki skalne pnące się ku niebu, przeplecione dziwacznymi formami mniejszych skał tworzą zawiły labirynt z pieszymi szlakami. Słynna jest tu również turystyka wspinaczkowa, która rozwinęła się w pierwszej połowie XX wieku.

Nie musimy wcale wyjeżdżać poza granice naszego kontynentu żeby poczuć dzikość afrykańskiej podróży. ZOO Safari w Dvůr Králové to świetny pomysł na rodzinną wycieczkę. Czeka tam na was moc atrakcji: tysiące gatunków zwierząt, pawilony tematyczne, place zabaw, restauracje i możliwość przejazdu trasą safari, pośród beztrosko biegających zebr, żubrów czy żyraf.

Wieże widokowe

Ziemia Kłodzka obfituje w wieże widokowe.

Znajdziecie je m.in.:

 • na Kłodzkiej Górze
 • na Czerńcu
 • na Orlicy
 • na Jagodnej
 • na Borówkowej
 • w Suszynie
 • na Włodzickiej Górze
 • na Kalenicy
 • na Górze Świętej Anny
 • na Jaworniku Wielkim
 • na Górze Wszystkich Świętych

Skywalk, czyli spacer w chmurach w miejscowości Dolni Morava dostarczy wam niesamowitych przeżyć. Wieża ma 55 m wysokości i znajduje się 116 m n.p.m. Z samego szczytu ścieżki rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na cały Masyw Śnieżniku z malowniczą doliną rzeki Moravy, w oddali dostrzec można główne pasmo Jesioników,  Suchý vrch i Karkonosze. Sky Bridge 721 to najdłuższy, spacerowy most wiszący na świecie. Znajduje się on w resorcie Dolní Morava nieopodal Skywalka.