wycieczki kolejką turystyczną

Dusznicki Express

Scroll
Liczba miejsc
55 osób lub 32 osoby + 20 rowerów
Nasza lokomotywa
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI 4x4
Zapraszamy na wyjatkowe wycieczki

Dusznicki Express rusza!

Dusznicki Express to turystyczna kolejka, która w komfortowych warunkach zabierze Cię do najpiękniejszych zakątków Dusznik-Zdroju i okolic. Nasz Express może zabrać maksymalnie 55 osób lub 32 osoby i 20 rowerów.

Trasy zostały tak zaplanowane, abyś mógł podziwiać w pełni piękno naszego urokliwego regionu. Poniżej znajdziesz ich opis.

Wynajem kolejki

Oferujemy wynajem kolejki z maszynistą na dni miast, festyny, jarmarki, eventy firmowe oraz dla wycieczek szkolnych. Działamy na terenie całej Polski.

wycieczki cykliczne zgodnie z rozkładem jazdy

Nasze trasy

Trasa Zieleniec

Podczas wycieczki do Zieleńca jest około 1,5 h czasu wolnego, dzięki czemu macie Państwo możliwość: wjazdu kolejką Nartorama do czeskiego schroniska Masarykova Chata (za okazaniem biletu rabat na wyciąg), zobaczyć kościół Św. Anny lub lub wejść na wieżę widokową na Orlicy.

Podczas wjazdu na Zieleniec Express zatrzymuje się przy Torfowisku Pod Zieleńcem, gdzie będziecie mieli Państwo ok. 2h czasu wolnego co pozwoli przejść ścieżkę edukacyjną.

Trasa Karłów

W ramach wycieczki do Karłowa dzięki 1,5 h czasu wolnego można wejść na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Na szczycie czekają na Państwa liczne punkty widokowe oraz schronisko.

Na odkrycie czeka również szlak turystyczny do Pasterki, który świetnie sprawdzi się jako alternatywna dla wejścia na szczyt góry.

Trasa po mieście

Trasa po Dusznikach-Zdroju została tak zaplanowana, aby pokazać całe miasteczko. Dodatkowo podczas wycieczki odtwarzamy audioprzewodnik po mieście, który przybliży historię i ciekawostki na temat oglądanych miejsc.

Aktualny rozkład jazdy

Kolejka kursuje od 1 maja do 31 października zgodnie z rozkładem jazdy, który zmienia się w zależności od sezonu turystycznego

Sprawdź rozkład